← Назад до новин

Вентиляція в будинку і які бувають типи вентиляції

Друзі, сьогодні ми хочемо розповісти вам, на скільки важлива вентиляція в будинку або квартирі і коротко розповімо, які бувають види вентиляції.

Приток свіжого і видалення забрудненого повітря необхідні для повноцінної життєдіяльності людини. Ситуація загострюється в холодну пору року, коли ми намагаємося щільно і герметично «закупорити» вікна, щоб зберегти тепло в своїй оселі. АЛЕ! Недолік свіжого повітря в приміщенні негативно позначається на здоров’ї та самопочутті. У мешканців знижується імунітет і працездатність. Саме тому регулярне примусове провітрювання приміщень взимку, та й не тільки, вкрай необхідно.

Відкриті вікна – це дорого і пильно.

Якщо говорити про те, які існують способи наповнення приміщення свіжим повітрям, на думку звичайно ж приходить найочевидніше рішення – провітрювання через відкриті вікна. Але, іноді, це не найкращий варіант, тому що:

  • Разом зі свіжим повітрям в приміщення потрапляє багато пилу;
  • Природне провітрювання через відкриті вікна призводить до протягів, через які можна застудитися. Особливо небезпечно це, якщо в будинку є діти;
  • Зимове провітрювання через відкриті вікна супроводжується і шумом, який доноситься з вулиці;
  • Холодні маси, що надходять ззовні, сприяють не стільки провітрювання, скільки зганяння з квартири тепла. Тепле повітря з приміщення змінюється з холодним зовнішнім повітрям. Виникає необхідність додатково обігріти великі обсяги холодного повітря. Тому зимове провітрювання через відкриті вікна призводить до додаткових фінансових витрат на обігрів приміщень.

Гідна альтернатива.

Іншим способом провітрювання приміщень є приточно-витяжна вентиляція. Принцип такої вентиляції не тільки в тому, що система нагнітає свіже повітря в приміщення, а забруднене виводить назовні, але і, при необхідності, повітря, яке подається, може нагріватися або охолоджуватися, зволожувати, а також очищатися від пилу.

Штучна (механічна) вентиляція застосовується там, де недостатньо природньої. Оскільки в механічній системі використовується вентилятор, фільтр, повітронагрівач і інші елементи, що дозволяють переміщати, очищати і нагрівати повітря, такі системи можуть підтримувати комфортні умови в обслуговуваних приміщеннях незалежно від пори року і умов навколишнього середовища. Саме тому в квартирах, котеджах і офісах намагаються по можливості встановлювати штучні системи вентиляції. Може звичайно це і буде дорого, але повірте, це Вам швидко окупиться.

Якщо Вам потрібна консультація, телефонуйте

(068) 372-00-21

(099) 014-30-98

Або пишіть нам на пошту aquabam.odessa@gmail.com